Υπεύθυνος Γραμματείας

kats

Γεννήθηκε στην Αλεξ/πολη το 1971. Ξεκίνησε να μαθαίνει Αρμόνιο σε ηλικία 14 ετών. Μετά από 2 χρόνια μεταπήδησε στις σπουδές πιάνου και ταυτόχρονα ξεκίνησε τις σπουδές των θεωρητικών της μουσικής. Αποφοίτησε από το Ενιαίο Πολυκλαδικό  Λύκειο  Αλεξ/πολης το 1988 και ακολούθως έλαβε πτυχίο του τμήματος Ειδίκευσης ‘‘Επιμελητής Κοινωνικής Πρόνοιας’’ του Ενιαίου  Πολυκλαδικού  Λυκείου  το 1989.

Από το 1989 σπούδασε στο Μακεδονικό Ωδείο Θεσ/νικης απ’ όπου έλαβε το Πτυχίο Αρμονίας το 1992 με καθηγητή τον Δημήτρη Αθανασιάδη και το πτυχίο Ενοργάνωσης το 1993 με καθηγητή τον Θεόδωρο Ζαρίμπα. Ταυτόχρονα ολοκλήρωσε τις σπουδές του στο τμήμα Μουσικοπαιδαγωγικής Επιμόρφωσης του Σύγχρονου Ωδείου Θεσ/νικης. Παρακολούθησε  μαθήματα  Φλάουτου στο Δημοτικό Ωδείο Αλεξ/πολης και υπηρέτησε στην Στρατιωτική Μουσική της ΧΙΙ Μεραρχίας στην Αλεξ/πολη ως Φλαουτίστας από το 1993 έως τον Δεκέμβριο του 1994.Το 1995 δίδαξε μουσική στην Νίψα του Δήμου Τραϊανούπολης ως Επιμορφωτής της  Ν.Ε.Λ.Ε. Το  1999  εξέδωσε C.D. με τραγούδια  του με  τίτλο ‘‘Λευκά  Τριαντάφυλλα’’ και το 2000 το δεύτερο προσωπικό του CD με τίτλο ‘‘SOUNDCOLORS’’. Το 2000 έλαβε  το  Πτυχίο  Αντίστιξης με  καθηγητή  τον  Γ. Ιωαννίδη και  το 2002 το Πτυχίο Φυγής με τον ίδιο καθηγητή με βαθμό Άριστα. Σήμερα  συνεχίζει τις σπουδές του για  το  πτυχίο  Φλάουτου. To 2000 συμμετείχε σε ηχογράφηση C.D. για τον Σύλλογο το ‘‘Χαμόγελο του Παιδιού’’, το 2006 σε ηχογράφηση για την θεατρική παράσταση του έργου του Λόρκα “Το σπίτι της Περνάλντα Άλμπα” και το 2008 για τις ‘‘ΒΑΚΧΕΣ’’ του ΕΥΡΙΠΙΔΗ σε σκηνοθεσία του Νίκου Ζερβόπουλου και μουσική Βαγγέλη Μάμμου. Από το 1996 έως σήμερα είναι καθηγητής Αρμονίου και θεωρητικών στο Ωδείο «ΦΑΕΘΩΝ» στην Αλεξ/πολη. Κατά  καιρούς  συμμετείχε  σε  διάφορες  συναυλίες  είτε ως  μέλος  Χορωδίας  είτε  ως  Φλαουτίστας. Κατά  το  σχολικό έτος 2003 - 04 προσλήφθηκε από την Α΄ βαθμια Εκπαίδευση ως Ωρομίσθιος  Εκπαιδευτικός  Μουσικός  στο  3ο Δημοτικό  Φερών, κατά  το σχολικό έτος 2004-05  στο Δημοτικό Σχολείο Ν. Χιλής και στο Δημοτικό Σχολείο Μαΐστρου και  το 2005-06 στο Δημοτικό Σχολείο Ν. Χιλής και στο 3ο Δημοτικό Αλεξ/πολης.

Το 2006 ολοκλήρωσε παγκόσμιο ηλεκτρονικό λεξικό συνθετών έντεχνης μουσικής της περιόδου από το 800 μ.χ. έως και σήμερα.

Από το 2008 τον Οκτώβριο είναι Αρχιμουσικός του Δήμου Φερών μέχρι σήμερα.

Το 2009 τον Ιανουάριο έλαβε το Δίπλωμα Σύνθεσης με καθηγητή τον Αθανάσιο Τρικούπη με βαθμό Άριστα. Τον Απρίλιο του 2010, το έργο του «SOUNDWAVES» για ορχήστρα ερμηνεύτηκε από το New Music Ensemble του Πανεπιστημίου Lakehead του Καναδά στο Οντάριο με Δ/ντη ορχήστρας τον Έλληνα prof. Άρη Καραστάθη.

Το  1997  συμμετείχε  στην  ίδρυση  της  Μουσικής  Εταιρείας  Αλεξ/πολης.