ΠΕΚΟΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΠΕΚΟΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ 1954 ΣΤΟ ΜΑΓΝΙΤΟΓΚΟΡΣΚ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ.
ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΙΑΣ ΚΟΡΗΣ.
ΤΟ 1976 ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΕ ΑΠΌ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΓΝΙΤΟΓΚΟΡΣΚ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ  ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΔΙΠΛΩΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΔΟΜΗΣΗ.
ΑΠΟ ΤΟ 1976 ΕΩΣ ΤΟ 1980 ΕΡΓΑΣΤΗΚΕ  ΣΑΝ ΕΡΓΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΒΛΕΠΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΡΓΩΝ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ «ΣΤΡΟΪΟΥΠΡΑΥΛΕΝΙΕ Νo 7»ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΓΝΙΤΟΓΚΟΡΣΚ .
ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΜΕ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ. ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΧΟΛΗ Νο 4 ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΓΝΙΤΟΓΚΟΡΣΚ.
ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 1980-1984 ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΧΟΛΗ Μ. ΓΚΛΙΝΚΑ ΣΤΟ  ΜΑΓΝΙΤΟΓΚΟΡΣΚ, ΑΠΌ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΕ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΛΗΡΗ ΚΥΚΛΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΚΙΘΑΡΑΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΛΑΪΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ.
ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 1984-1988 ΑΣΚΗΣΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΧΟΛΗ.
ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 1988-1991 ΕΖΗΣΕ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΤΗΚΕ ΣΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΙΘΑΡΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΝΤΟΥΣΑΝΜΠΕ, ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΤΟΥ ΤΑΝΤΖΙΚΙΣΤΑΝ ( ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΡΩΗΝ ΣΟΒΙΕΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ).
ΤΟ 1991 ΗΡΘΕ  ΣΤΗΝ  ΕΛΛΑΔΑ.
ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 1993-1996 ΕΡΓΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΧΟΛΗ Φ. ΚΟΝΤΟΥ ΣΤΗ ΞΑΝΘΗ.
ΤΟ 1998 ΕΔΩΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ.
ΤΟ 1999 ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΑΡΜΟΝΙΑΣ ΣΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΧΟΛΗ Φ. ΚΟΝΤΟΥ.
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ, ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΪΚΗ  ΜΟΥΣΙΚΗ. ΠΑΙΖΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ, ΤΑΜΠΟΥΡΑ ΚΑΙ ΛΑΟΥΤΟ.
ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 1996-2009  ΔΙΔΑΞΕ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ.
ΑΠΟ ΤΟ 1995 ΕΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ  ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΩΔΕΙΟ ΦΑΕΘΩΝ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ.