ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΟΛΓΑ

olga

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΟΛΓΑ

Γεννήθηκε το 1972 στην Αρμενία. Από τα παιδικά της χρόνια ασχολήθηκε με τη μουσική και από την ηλικία των 6 ετών σπούδασε στο Μουσικό Σχολείο της πόλης του Ερεβάν με εκλεκτούς καθηγητές. Μετά το 1988 συνέχισε τις σπουδές της στο Κρατικό Ωδείο (Κονσερβατόριο) της πόλης του Έρεβαν, απ’ όπου πήρε το δίπλωμα καθηγήτριας πιάνου.

Έλαβε μέρος σε αρκετές μουσικές εκδηλώσεις σαν σολίστ. Επίσης ασχολήθηκε με τη  δημοτική μουσική. Παρακολούθησε σεμινάρια φολκλόρ με έμπειρους καθηγητές όπως οι Εντβάρντ Μιρζογιάν, Αλεξάνδρ Αρουτουνιάν, Χατσατούρ Αβετισιάν και Ρόμπερτ Αμιρχανιάν.

Από το 1993 ζει και εργάζεται στην Ελλάδα. Έχει συμμετάσχει σε συναυλίες που δόθηκαν στο Δημοτικό Θέατρο της Αλεξανδρούπολης, οι οποίες διοργανωθήκαν από τον Σύλλογο Κυρίων και Δεσποινίδων. Κατά καιρούς εργάστηκε ως αναπληρώτρια καθηγήτρια μουσικής στο Μουσικό Γυμνάσιο – Λύκειο Κομοτηνής και σε διάφορα  Δημοτικά Σχολεία της Αλεξανδρούπολης και της Ορεστιάδας. Είναι παντρεμένη και μητέρα δύο παιδιών.